Klimatizácia, ako si ju vybrať? odborné poradenstvo zadarmo
+421 905 753 114, Popradská 21, 06401 Stará Ľubovňa

Ako si vybrať klimatizáciu?

Ako si vybrať klimatizáciu?
Lukáš Guľáš

Ako sa schladiť v týchto teplých dňoch? Pre komfortne bývanie je únik do chladného domova už samozrejmosťou. V zime chceme mať v byte teplo, ale samozrejme v lete sa chceme doma schladiť. Riešením preto je klimatizácia. Klimatizácia sa stáva bežným štandardom nielen pre reštaurácie, obchodné centra, veľké pracoviská, ale čoraz častejšie sa stáva súčasťou domácnosti.

Ak sa rozhodnete pre kúpu klimatizácie rátajte s tým, že je to kúpa na pár rokov! Odporúčame preto sledovať nové trendy v klimatizáciách a nezabudnite na výber dobrej značky, ako je napr. značka DAIKIN, ktorá dokáže ušetriť nemalé financie vo vašom rozpočte.

Ako sa dá definovať klimatizácia, aké ponúka funkcie a čo je pre výbere klimatizácie súčasne IN?

Úlohy klimatizácie

Klimatizácia je proces úpravy kvalitatívnych parametrov vzduchu v uzatvorených priestoroch, resp. označenie pre systém zariadení na úpravu a rozvod upraveného vzduchu a to tepelnou úpravou vzduchu, filtráciou respektíve prevetrávaním. Ponúka tieto funkcie:

  • Chladenie – chlad
  • Vykurovanie – teplo
  • Odvlhčovanie prostredia
  • Ofukovanie – cirkulácia vzduchu
  • Filtrácia vzduchu niekoľkonásobnou vstavanou filtráciou
  • Prívod čerstvého vzduchu

Súčasne moderné klimatizácie majú viacero výhod, ktoré sú považované pre ich funkčnosť, inteligentné ovládanie, dizajn a energetickú účinnosť za IN.

Energetická účinnosť a obnoviteľné zdroje energie 

Najdôležitejším prínosom moderných klimatizácií je určite ich úspora energie. Pri dobrom optimálnom nastavení zariadenia v miestnosti, klimatizácia pracuje maximálne účinne aj pri nízkych prevádzkových nákladoch. Chcete chrániť životné prostredie a ušetriť svoje financie? Vyberte si tu správnu klimatizáciu a pripojte ju na zdroj obnoviteľnej energie, ako je napr. solárny panel.

Prispôsobivý dizajn 

Klimatizácia sa dá veľmi ľahko prispôsobiť aj dizajnu vášho bytu, či domu. Máte na výber z nástenných alebo stropných zariadení.

Zariadenia zavesené na stene predstavujú jednoduché a moderné riešenie. Ich výhodami sú nízke prevádzkové náklady a menšia hlučnosť . Stropné zariadenia sú zase ukryté nad pohľadom a esteticky nezasahujú do vzhľadu vášho interiéru.  Výhodou stropného zariadenia je tiež jej tichý chod. Veľkou výhodou oboch typov moderných zariadení je  dizajnové prevedenie vhodné do každého interiéru.

Inteligentné ovládanie

Dnešná doba nás prenasleduje novými trendmi a aj klimatizácie napredujú vo využívaní moderných systémov. Moderné klimatizácie disponujú jednoduchým a inteligentným ovládaním. Ako? Majú v sebe zabudovaný WiFi modul, ktorý umožňuje kontrolovať množstvo vzduchu, vykurovanie aj ostatné procesy odkiaľkoľvek. To prináša maximálne pohodlie a komfort pri ovládaní klimatizácie.

Čistý vzduch 

Do popredia sa dostávajú čoraz častejšie klimatizácie, ktoré sú schopné udržiavať kvalitu vnútorného ovzdušia. Moderné klimatizačné jednotky majú zabudované filtre a tie zabezpečujú skutočne čisté prostredie. Viacvrstvové filtračné systémy odstraňujú okrem alergénov – peľ, prach, vírusy a baktérie – aj tabakový dym, zbierajú a následne rozkladajú častice vo veľkosti 300 nanometrov.

 

Ak si chcete vybrať tú správnu klimatizáciu, radi vám pri výbere a inštalácii pomôžeme. Gekotech je tu pre vás.