Centrálne rekuperácie FLAIR - Brink Climate System - Gekotech | Tepelné čerpadlá | Klimatizácie | Fotovoltaika | Rekuperácia
+421 905 753 114, Popradská 21, 06401 Stará Ľubovňa

Centrálne rekuperácie FLAIR – Brink Climate System

Centrálne rekuperácie FLAIR – Brink Climate System
Lukáš Guľáš

Výrobca, ktorý udáva štandard

Brink Climate System, odborník na zdravé prostredie, sa už vyše 30 rokov špecializuje na výrobu vetracích zariadení. Výsledkom investícií do vývoja je séria patentov, ktorými Brink zaviedol nové štandardy v oblasti riadeného vetrania. Vetracie systémy Brink sú energeticky nenáročné a zabezpečujú účinné vetranie počas celého roka. Vysokokvalitné rekuperačné zariadenia v kombinácií so systémovými prvkami pre zvlhčenie vzduchu, kúrenie a chladenie sa postarajú o ideálnu klímu podľa požiadaviek užívateľa.

Nová produktová rada Flair

Rekuperačné jednotky rady Flair sú výsledkom sofistikovaného vývoja. V štandardnej výbave majú inteligentnú protimrazovú ochranu, 100% automatickú obtokovú klapku a funkciu bypass, vysokoúčinný protiprúdový výmenník tepla Holmak TST 35 pre získanie tepelnej energie z odvádzaného vzduchu. Konštantná regulácia prietoku vzduchu Constant Flow zabezpečuje maximálnu možnú účinnosť rekuperácie. Výsledkom úzkej spolupráce technikov z Brink spolu s popredným nemeckým výrobcom ebm-papst sú nové ventilátory so zabudovanými anemometrami. Úsporné EC motory s vyváženou reguláciou tak zabezpečujú rovnotlakové vetranie nezávisle na odpore vzduchovodov, miere znečistenia filtrov alebo meniacich sa poveternostných podmienkach.

Brink Flair 225

Brink Flair 320

Brink Flair 325

FLAIR 325

Prietok vzduchu 50 – 325 m3/h
Trieda spotreby energie A+
Hladina akustického výkonu 41 dB
Tepelná účinnosť 94%

FLAIR 400

Prietok vzduchu 50 – 400 m3/h
Trieda spotreby energie A+
Hladina akustického výkonu 50 dB
Tepelná účinnosť 93,5%

icon box image

vyvážená účinnosť a spotreba

icon box image

extrémne tichý chod

icon box image

konštantná regulácia ventilácie

icon box image

inteligentná protimrazová ochrana

icon box image

vstavaný automatický bypass

icon box image

rozšírené možnosti riadenia

icon box image

možnosť dvojzónovej regulácie

icon box image

certifikovaný komponent PHI

Dotykový displej

Jednoduché ovládanie cez farebný dotykový dispej s možnosťou riadenia inteligentnou nadradenou elektroinštaláciou.

Flexibilita jednotky

Možnosť ľavostrannej alebo pravostrannej verzie so 4 hornými pripojeniami alebo s 2 hornými a 2 dolnými pripojeniami na interiér a exteriér.

Regulácia CONSTANT FLOW

Okamžitá a presná regulácia prietoku vzduchu CONSTANT FLOW vďaka vstavaným anemometrom v každom z ventilátorov.

Inovatívny rozvodný systém Air Excellent

Tento vzduchotechnický rozvodný systém pozostáva z tepelne a hlukovo izolovaných EPE rozvodných potrubí, rozdeľovačov, flexibilného potrubia a dalších komponentov. Systém zaručuje stálosť materiálov, vzduchotesnosť spojov, použitie nerecyklovaných materiálov a možnosť čistenia. Flexibilné potrubie je hygienicky bezzávadné, má hladký vnútorný povrch a antistatické vlastnosti. Antimykotické a antibakteriálne vlastnosti zabraňujú tvorbe plesní a šíreniu sa baktérií.

Radiálny systém rozvodov s hladkým vnútorným povrchom predstavuje nízke tlakové straty a minimálnu spotrebu rekuperačnej jednotky. Pripojovacie EPE potrubia majú vynikajúce izolačné vlastnosti, minimalizujú tepelné straty a zabraňujú kondenzácii na povrchu alebo vo vnútri potrubia. Potrubie sa spája pomocou spojok, ktoré urýchľujú montáž a umožňujú revíziu. Vytvorený spoj je perfektne vzduchotesný a spadá do triedy vzduchotesnosti D podľa TÜV SÜD.