Lokálna rekuperačná jednotka Brink Air70 - Gekotech | Tepelné čerpadlá | Klimatizácie | Fotovoltaika | Rekuperácia
+421 905 753 114, Popradská 21, 06401 Stará Ľubovňa

Lokálna rekuperačná jednotka Brink Air70

Lokálna rekuperačná jednotka Brink Air70
Lukáš Guľáš

Účinný systém rekuperácie

Pre mnohých majiteľov domov a bytov je dobre zaizolovaný dom prirodzené riešenie, ako zabezpečiť energetickú úsporu. Na udržanie zdravého vnútorného prostredia toto riešenie potrebuje i efektívny ventilačný systém. Bez ventilácie, dobre zaizolované domy a byty môžu priniesť problémy akými sú zvýšená koncentrácia CO2 alebo zvýšená vlhkosť a s tým spojený vznik plesní. Takýmto situáciám je možné predísť tradičným vetraním otvorenými oknami. Toto riešenie však drasticky znižuje efektivitu izolácie a taktiež úsporu drahocennej energie. Pre novostavby, ale i v prípade inštalácie systémov riadeného vetrania v existujúcich budovách je jedným z riešení umiestnenie lokálneho zariadenia vsadeného priamo do obvodovej steny. Aby sa zabránilo plytvaniu energie, musia byť tieto jednotky vybavené účinným systémom rekuperácie tepla.

Predstavujeme nový systém ventilácie priestorov pre existujúce stavby, novostavby a rekonštrukcie. Najtichšie lokálne zariadenia s rekuperáciou tepla na trhu Air70 umožňuje kvalitnú výmenu vzduchu v akomkoľvek priestore. Kompaktné a zároveň vysokoúčinné zariadenie od popredného holandského výrobcu Brink zaručuje optimálne vetranie jednotlivých miestností. Jednotka je ideálna do existujúcich budov. Inštalácia je jednoduchá a nie sú potrebné rozvodné potrubia.

Jedinečná konštrukcia rekuperácie

Vďaka kompaktnému ventilátoru bolo možné zrealizovať vysokoúčinné rekuperačné zariadenie celkovej dĺžky 50cm a priemeru 25cm. V interiéri je jednotka ukončená plochým panelom hrúbky iba 5cm. Rozmery panela sú 38x38cm a môže byť striekaný na ľubovolný farebný odtieň. Na paneli sa nenachádza žiadny svetelný zdroj a je preto vhodný i do spálne. Rozmery exteriérovej mriežky sú 30x36cm.

kompaktný dizajn

veľmi tichý ventilátor

kompaktný výmenník

bypass klapka

vysoký výkon až 70m3/h

nízka spotreba ventilátora

účinnosť výmenníka 80%

diaľkové ovládanie

Nové rekuperačné jednotky Brink Air 70 umožňujú vynikajúcu ventiláciu v akomkoľvek priestore a naviac sú vybavené systémom pre znovuzískavanie tepla s účinnosťou až 80%. Ďalšou výhodou jednotky Air 70, najmä počas nocí uprostred leta, je 100% bypass. Bypass klapka umožuje vetranie interiéru chladnejším vzduchom a zvýšenie komfortu. Bypass spolu s protimrazovou ochranou sú jedinečnými prvkami v sektore lokálnej ventilácie.

Vysoká koncentrácia oxidu uhličitého v interiéri výrazne zhoršuje pracovný výkon ľudí. Problém sa netýka len zamestnancov v kancelárii ale aj žiakov v priestoroch školy. Nečakane vysoké hodnoty nad stanovený limit boli zistené najmä v školských zariadeniach a v priestoroch s vysokým počtom ľudí. V kancelárskych priestoroch hodnoty koncentrácie CO2 bežne presahujú 1000 ppm. Merače CO2 dokonca v školských učebniach nasnímali až 1500 ppm.

Diaľkové ovládanie Brink Home

Vo svete moderných technológií a neustáleho zhonu stále častejšie pociťujeme potrebu mať všetko pod kontrolou a byť schopní i na diaľku ovládať systémy inštalované v našich domovoch. Ráno sa ponáhľate do práce a až po odchode z domu si spomeniete, že ste zabudli prepnúť vetrací režim do úspornejšieho chodu? I počas neprítomnosti zistíte, že systém nefunguje tak, ako by mal? Výhodou Brink Home je okamžité hlásenie eventuálnej poruchy chodu a okamžité kontaktovanie technika, ktorý poruchu odstráni. Brink Home vám umožňuje riadiť a kontrolovať vetrací systém nech sa nachádzate kdekoľvek pomocou smartfónu, tabletu alebo počítača.

Čo na záver?

Ak sa rozhodnete renovovať a zaizolovať váš dom a prajete si, aby všetky úpravy viedli k vašej spokojnosti neváhajte siahnúť po novej decentralizovanej vetracej jednotke, vďaka ktorej sa vám to podarí. Rekuperačná jednotka Air 70 je extrémne tichá a vysoko efektívna. Môže byť nenápadne začlenená do vonkajšej fasády a voliteľný dizajn vnútorného panelu sa bude hodiť do každého interiéru.