Nová generácia vetracích jednotiek Zehnder Comfoair Q
+421 905 753 114, Popradská 21, 06401 Stará Ľubovňa

Nová generácia vetracích jednotiek Zehnder Comfoair Q

Nová generácia vetracích jednotiek Zehnder Comfoair Q
Lukáš Guľáš

o 5% vyššia rekuperácia, o 8 dB (A) nižšia hlučnosť, o 10% nižšia spotreba energie

Spoločnosť Zehnder, európsky líder v oblasti inovatívnych riešení pre komfortné vetranie s rekuperáciou tepla prichádza na český a slovenský trh s novou generáciou vetracích jednotiek Zehnder ComfoAir Q. Práve táto nová generácia vetracích jednotiek v mnohých aspektoch prevyšuje konkurenciu a patrí k tomu najlepšiemu na českom trhu.

comfoair

Nové vetracie jednotky Zehnder ComfoAir Q zahŕňajú inovácie v mnohých aspektoch. Ich šestnásť kľúčových funkcií a vlastností spĺňa požiadavky koncových zákazníkov rovnako ako odborníkov z oblasti vetrania. Najmä čo sa týka energetickej účinnosti jednotky Zehnder ComfoAir Q dosahujú tých najlepších hodnôt, vďaka ktorým spĺňajú budúce energetické štandardy. Novinkou je ponuka jednotiek v troch veľkostiach s odstupňovaným vzduchovým výkonom 350, 450 a 600 m³/hod. To umožňuje optimálne navrhovanie jednotiek Zehnder ComfoAir Q do apartmánov, jedno a viacgeneračných rodinných domov, kancelárií a komerčných budov. V neposlednom rade nová vlajková loď rekuperačných jednotiek Zehnder zaujme rovnako svojím najmodernejším dizajnom.

 

Pri vývoji nových vetracích jednotiek Zehnder ComfoAir Q bol kladený veľký dôraz na zvýšenie energetickej účinnosti. To bolo dosiahnuté jednak optimalizáciou využitia vnútorného priestoru a tiež významnou optimalizáciou prúdenia vzduchu vo výmenníku tepla. Variabilné výšky kanálikov vo výmenníku umožňujú stabilný konštantný prietok vzduchu, ktorý je potom smerovaný do ventilátora s minimálnym odporom vzduchu. Výsledkom je potreba nižšieho výkonu ventilátora a teda aj nižšia spotreba elektrickej energie.

comfoair2

Vplyvom najnovšej technológie ventilátorov sú jednotky Zehnder ComfoAir Q nielen podstatne tichšie, ale majú tiež veľmi nízku spotrebu energie. Navádzacia mriežka optimalizuje prúdenie vzduchu do ventilátora a ešte viac znižuje hladinu hluku. Špirálový plášť a rotor ventilátora ebm-papst sú vyvinuté v súlade s najvyššími štandardmi vetrania a klimatizačnej techniky.

Vďaka spomenutým technologickým inováciám jednotky Zehnder ComfoAir Q dosahujú až o 5% vyššiu rekuperáciu tepla, majú až o 10% nižšiu spotrebu energie a až o 8 dB (A) nižšiu hlučnosť. Okrem toho sa užívatelia Zehnder ComfoAir Q môžu tešiť na veľmi príjemnú vnútornú klímu. Adaptívny predohrev sa automaticky dokonale prispôsobí vonkajšej teplote a zaisťuje potrebnú teplotu vonkajšieho vzduchu privádzaného do výmenníka tepla. Tým umožňuje maximálnu možnú rekuperáciu tepla a súčasne nízku spotrebu elektrickej energie.

Vnímanie teploty ľuďmi závisí na aktuálnej vonkajšej teplote a priemernej vonkajšej teplote v posledných dňoch. Preto pre maximálny komfort užívateľov inteligentné riadenie Zehnder ComfoAir Q na základe informácií z teplotných a vlhkostných snímačov vyrovnáva teplotu privádzaného vzduchu. To umožňuje aj nový regulovateľný by-pass nastavením stupňa rekuperácie a množstva vzduchu.

Nový patentovaný koncept filtrov taktiež pozitívne ovplyvňuje vnútornú klímu. Teraz sú dva filtre umiestnené na vstupe vzduchu do jednotky. Vďaka tomu sú všetky komponenty jednotky chránené pred znečistením od samého počiatku. Okrem toho nové klapky filtrov zaručujú ich 100% tesnosť a tým aj najvyššiu možnú hygienu v jednotke a systéme rozvodu vzduchu. Skladaný filter s veľkou plochou poskytuje lepšiu ochranu. Veľmi zvláštnu high-tech funkciu má Flow Control. Tento riadiaci modul zaisťuje vyvážený konštantný prietok privádzaného a odvádzaného vzduchu v budove, čo umožňuje efektívnejšiu prevádzku vetracieho systému. Dosahuje to tým, že ignoruje krátkodobé prechodné vplyvy (napr. pohyb vetra), čím sa obmedzuje negatívne ovplyvňovanie výkonu ventilátora.

 

Obsluha jednotky Zehnder ComfoAir Q je ľahšia ako inokedy: pomocou integrovaného intuitívneho displeja, zobrazujúceho všetky prevádzkové údaje v reálnom čase, užívateľ získava informácie o spotrebe energie aj úspore nákladov na vykurovanie. Okrem toho displej upozorňuje na výmenu filtrov, a to nielen v závislosti na prevádzkovom čase, ale tiež na objeme dopravovaného množstva vzduchu. Systém vetrania je možné taktiež ovládať pomocou jednoduchého trojpolohového prepínača, ovládacej jednotky ComfoSence, špeciálnej aplikácie pre mobilné zariadenia alebo ho možno cez rozhranie KNX Q integrovať do systému riadenia budovy.

comfoair3

Pri vývoji vetracej jednotky Zehnder ComfoAir Q boli brané do úvahy aj praktické aspekty inštalácie. Automatické nastavenie systému, zahrňuje sprievodcu nastavením systému vetrania krok za krokom (zobrazuje sa na integrovanom displeji). Rovnako aj záverečný skúšobný test a potvrdenie inštalácie, umožňuje inštalatérovi veľmi jednoduché a rýchle sprevádzkovanie. Ďalšou veľkou prednosťou je univerzálnosť jednotiek pre pravú alebo ľavú inštaláciu. Pripojenie interiéru z pravého (nastavené z výroby) na ľavé môže byť ľahko prevedené v niekoľkých málo krokoch priamo na stavbe. To umožňuje inštalatérovi väčšiu flexibilitu v prípade neočakávaných zmien pri sprevádzkovaní systému. A navyše predohrev možno ľahko integrovať aj dodatočne.

comfoaira4

Samozrejme všetky vetracie jednotky Zehnder ComfoAir Q sú dodávané so štandardným aj entalpickým výmenníkom tepla. Sú nielen dokonale kompatibilné so všetkými komponentmi systému vetrania Zehnder (so zemným výmenníkom, chladiacou jednotkou, hygienickými rozvodmi vzduchu), ale hlavne otvárajú novú kapitolu „inovatívneho vetranie s rekuperáciou tepla“, riadeného požiadavkami zákazníkov. Nová generácia vetracích jednotiek je v predaji od januára 2017, neváhajte si vyžiadať katalógy, cenníky rovnako ako bezplatný návrh konceptu vetrania.

Zdroj: www.tzbportal.sk